Lucky Strike z Dixie - knírač malý černostříbřitý

Lucinka se narodila 21.8.2001 v chovné stanici z Dixie jako jediná fenka z vrhu spolu se čtyřmi brášky.

Měsíc poté co jsme si ji přivezli domů, jsem s ní začala chodit na cvičák v Bělé pod Bezdězem. Byla velmi šikovná a hodně ji to bavilo. Ale přesto jsme nesložili žádnou zkoušku. Ani mě to moc nelákalo. Chtěla jsem hlavně základní poslušnost, aby byl z Lucinky vychovaný a slušný pejsek. Což se myslím podařilo.

V roce 2002 jsme začali jezdit po výstavách. Teda byli jsme ten rok třikrát... A i když začátky nebyly jednoduché, tak nás to neodradilo a další roky jsme vystavovali dál. A nakonec to tak hrozné nebylo. Lucinka během své výstavní kariéry získala několik titulů, mezi nimi Vítěze celostátní speciální výstavy, BOBa, byl jí udělen titul Klubový šampion a Český šampion. A i když byla úspěšná, tak jsme v roce 2006 absolvovali poslední výstavu. Nějak mě to přestalo bavit. Celý den sedět a čekat, potom pár minut v kruhu a zase domů. No pro mě nic moc. Všechny výsledky najdete tady.

Lucinka je také uchovněná. A protože jsem v té době chtěla pokračovat ve svém chovu, tak jsem si založila vlastní CHST a Lucinku nakryli. S představou, že si jednu fenku doma necháme a budeme se v celém tom kolotoči točit dál. Ovšem jediný porod mě z toho rychle vyléčil. Dlouhý, těžký, obrácená poloha a výsledek ? Jedno štěně. Aspoň že fenka - Airin z Hankaru Bohemia. Takže zůstala doma o to víc opečovávaná a rozmazlovaná. A začalo to znovu - výstavy. Ale jenom na chvíli.

No a pak jsme tak nějak chvíli nedělali nic. Ale jenom do té doby, než jsme zjistila, že u nás v Boleslavi na cvičáku začíná na jaře 2006 kurz agility pro začátečníky. Takže jsem se přihlásila a zjistila jsem, že to je to pravé pro nás ! Obě holky i mně to chytlo a od té doby několikrát týdně blbneme na cvičáku mezi překážkami.

Od roku 2007 jezdíme po závodech. A stále nás to baví. Každý rok jezdíme i do Loun na MR kníračů.  Lucinka, i ve svém téměř veteránském věku, šílí vždy když vidí, že beru boudu, batoh a jede se. Spíš ji musím krotit, protože mám někdy obavy, aby jí nerupla,,pumpa" !

V loňském roce jsme se vrátili i do výstavního kruhu. Na MVP Interdog Bohemia v Mladé Boleslavi jsem jí vystavila ve třídě veteránů. Získala titul Nejlepší veterán a dokonce i BOB - to mě málem porazilo ! Takže si potom užila i soutěže, kde byla jak ve veteránech, tak i v BOBech vybrána do užšího kruhu 10-ti nejlepších. Takže možná ještě nějakou tu výstavu uděláme a přidáme do sbírky i titul Veterán šampion.

A nakonec jenom snad přání, aby Lucince přálo zdraví a operace, která ji letos čeká, dopadla dobře a mohla mě tu ještě pár let zlobit !

Lucinka nás opustila 2.5.2013 :-(