Kelly od Akátové stezky - patterdale teriér

Kellynka se narodila 21.3.2007 - první jarní den.

Brali jsme si jí až v jejích třech měsících, protože to byl takový impulsivní nápad. Prostě jsem jednou na závodech viděla Pepsinu Petry Haspeklové a bylo to. Manžela jsem přemluvila celkem snadno a tak se jelo. Byl to pěkný celodenní výlet až ke Znojmu.

A jaká je ?

No na to není lehká odpověď. Je šikovná,učenlivá,umanutá,hyparaktivní a vypadá jak andílek.... Teda někdy. Taky dokáže být pěkná potvora ! Sice mě chovatel varoval, že v době dospívání můžou být problémy,že paťáci jsou dost dominantní, ale realita byla hodně drsná ! Zhruba kolem jejího roku a půl to začalo - už nechtěla být poslední ve smečce a tak nejdříve převálcovala Airinu a když zmákla jí, dala se do Luciny. A přesto, že jsem si vždycky myslela, že Airina je poddajnější než Lucina, bitky s ní byly ty horší. Hodně tržných ran jsem utržila i já. Proto jí občas důvěrně říkám killer - zabiják. Poprvé jsem také na vlastní oči viděla, co je myšleno rčením: ,,oči podlité krví". Trvalo vždy tak hodinu, než jí bělmo zase zbledlo ! I když to bylo hodně drsné, vyřešily si to a Kelly je ve smečce na horní příčce. V té době jsem si také ze všech stran vyslechla spoustu zaručených rad, jak to zvládat - 100% poslušnost, naprosté odloučení atd.... Jenže - Kelly před útokem nevaruje ! Ona prostě okamžitě útočí a v tu chvíli je všechno zbytečné, ona nevnímá. No a jak je to teď ? Když cvičím s Kelly, musí být kníračky mimo. Musím těm situacím spíše předcházet, než je připustit a pak je řešit. Také se mi neosvědčilo je oddělovat, po delší době odloučení to bylo vždy jen horší. Oddělené jsou pouze když jsou sami doma.

Tak a teď doufám, že jsem neodradila případné zájemce o toto plemeno. Protože paťák je jinak naprosto úžasný. Svého pána miluje naprosto a bez výhrad. Jenom je možná lepší mít jenom jeho.

A aby to nevypadalo, že se pořád jenom řežou. To opravdu ne. Dokáží být i príma parťáci.